ComedoPeel Plus 25% - Celoročný biochemický peeling, Zápalové komedogénne akné, 60 ml

Kód: 3548
Novinka DORUČENIE 24H Modul množstevní slevy
Značka: LARIMEDICAL
€41,67 / bal. €50 vrátane DPH €6,95 / 10 ml
Iba pre prihlásených
Možnosti doručenia

Comedopeel Plus - Celoročný biochemický peeling 25%. Vytvorené na dermatologickú liečbu komedónov stredného stupňa. Nanesením niekoľkých vrstiev produktu vykoná na koži hlboký peeling, dokáže preniknúť mnohými vrstvami epidermis a odstrániť prebytočné keratinocyty.

LEN NA PROFESIONÁLNE POUŽITIE 

LARIMEDICAL  je rad bio vedeckej prírodnej kozmetiky navrhnutý dermatológmi pre dermatológov. Avantgardný rad vytvorený s maximálnym percentom zložiek prírodného pôvodu, 100% pôvodný a účinný.

Detailné informácie

Podrobný popis

Comedopeel Plus - Celoročný biochemický peeling 25%Vytvorené na dermatologickú liečbu komedónov stredného stupňa. Nanesením niekoľkých vrstiev produktu vykoná na koži hlboký peeling, dokáže preniknúť mnohými vrstvami epidermis a odstrániť prebytočné keratinocyty.

HLAVNÉ PRÍSADY

  • Kyselina azelaová. Nekomedogénny, antimikrobiálny a upokojujúci účinok.
  • Kyselina mandľová. Epidermálne reaktivovaný, hydratačný krém so spevňujúcim účinkom.
  • Kyselina fytová. Depigmentační.
  • Kyselina ferulová. Antioxidant.Oprava DNA. Depigmentační.

96,5% zložky prírodného pôvodu šetrné k pokožke - Alkohol, glycerín, vitamín F, propylénglykol

3,5% ďalšie prísady pre zaistenie stability a bezpečnosti receptúry - Fenoxyethanol, Ethylhexylgycerin, Polysorbát-20

COMEDOPEEL

Zápalové komedogénne akné

Napriek rozsiahlemu výskumu v minulom storočí zostáva patogenéza acne vulgaris nejasná. Najmä sekvencie udalostí, ktoré sa zúčastňujú na komedogenéze, musia byť ešte objasnené. Komedogenéza je jedným zo štyroch hlavných etiologických faktorov akné; ďalšie sú zvýšená produkcia a sekrécia mazu, kolonizácia folikulárnych kanálikov Propionibacterium acnes (P. acnes) a zápalová reakcia. Tieto štyri faktory by nemali byť chápané ako rôzne fázy, ale skôr ako úzko prepojené mechanizmy, ktoré nakoniec vedú ku klinickému ochoreniu acne vulgaris.

To, že komedóny sú esenciálnymi léziami pri akné, bolo prvýkrát navrhnuté v roku 1960. Všeobecne sa uznáva, že ich patogenéza je multifaktoriálna, možno ju pripísať folikulárnej hyperkeratinizácii, zvýšenej produkcii kožného mazu, zvýšenej androgénnej aktivite, zhoršenej kvalite. , produkciu neuropeptidov, zápalu a folikulárnej hyperkolonizácie baktérií P. acnes.

Jedným z najpoužívanejších mechanizmov na zastavenie procesu hyperkeratinizácie je fyzikálna alebo chemická eliminácia nadmernej proliferácie keratinocytov v deregulovanej vrstve a tým zabránenie upchatiu pilosebaceózneho vývodu.

TECHNIKA

Acne vulgaris začína tvorbou mikrokomedónov, subklinických lézií charakterizovaných hyperproliferáciou folikulárneho epitelu. Tieto lézie sa môžu vyvinúť skôr do zápalových lézií alebo nezápalových komedónov, ktorých existujú dva typy, otvorené a uzavreté. Klinicky neviditeľné mikrokomedóny sú lézie prítomné v oblastiach zjavne zdravej kože u pacienta s akné. Histologické vyšetrenie mikrokomedónov odhaľuje dilatované pilosebaceózne dukty obsahujúce nadbytok keratinocytov a modifikovaný maz, s výraznou granulárnou vrstvou na duktálnom epiteli. Za normálnych okolností sú keratinocyty voľne usporiadané v normálnych pilosebaceóznych folikuloch. Prúd mazu ich po peelingu dopraví na povrch pokožky a udržuje rovnováhu medzi novými a vločkovitými keratinocytmi. Avšak v komedónoch

Hlavnú úlohu v tejto akumulácii zohráva hyperproliferácia bazálnych keratinocytov, ktoré pokrývajú stenu infrainfundibula. Ako sa hromadí viac keratínového materiálu, folikulárna stena sa ďalej naťahuje a stenčuje. Súčasne začnú mazové žľazy atrofovať a sú nahradené nediferencovanými epiteliálnymi bunkami. Plne vyvinutý tenkostenný komedón obsahuje veľmi málo mazových buniek, pokiaľ vôbec nejaké. Otvorené komedo obsahuje keratínový materiál usporiadaný vo forme sústredných plátov. Uzavretý komedón obsahuje menej kompaktný keratínový materiál a má úzky folikulárny otvor.

Mechanizmus folikulárnej hyperkeratinizácie nie je zatiaľ jasný a predpokladá sa, že za neho môže byť zodpovedných niekoľko faktorov. Patria sem zmeny v lipidovom zložení kožného mazu, abnormálne reakcie na androgény, lokálna produkcia cytokínov a neskôr prítomnosť a účinky P. acnes.

Aby sme tento proces zvrátili, máme biochemický účinok COMEDOPEEL, ktorý pomáha regulovať keratinizáciu buniek, zlepšuje deskvamáciu buniek, reguluje rovnováhu lipidov v dermis a zabraňuje proliferácii baktérií.

PROTOKOL:

  1. Očistite a pripravte oblasť, ktorú chcete ošetriť
  2. Chráňte citlivé oblasti (Na oči naneste niekoľko vatičiek)
  3. Naneste toľko vrstiev produktu, koľko je potrebné podľa patológie a liečeného klienta
  4. Nechajte pôsobiť 10-15 minút alebo tak dlho, ako rozhodne profesionál
  5. Odstráňte produkt vodou a v prípade potreby neutralizujte neutralizačným roztokom. (V závislosti od stavu pokožky)

Zöllner Medical   International   je výhradným distribútorom značky   LARIMEDICAL   pre CZ a SK trh. V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím kontaktujte nás na našej infolinke +420 776 212275, alebo na  info@zollnermedical.com

Máte záujem o školenia? Potom   Zöllner Aesthetic Academy   je tu práve pre vás. Neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes! Radi vás zaškolíme, poskytneme marketingové materiály, FB a Instagram prezentáciu, webovú prezentáciu, roll-upy, bannery a polepy okien a hlavne máme všetok čas vesmíru, aby sme vás čo najlepšie podporili a pevne stáli pri vašom úspešnom pokroku!

Váš Zöllner Medical tým

Pharm.Dr.Jana Hrušková

Pharm.Dr.Jana Hrušková

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: