Pokračovaním v objednávke v tejto galérii potvrdzujete, že ste odborný lekár, estetická klinika alebo kozmetické centrum! Viac info na našej infolinke +421 903 483737!

SRS Prof. Hyaluronidase 1500 U.I. Kvalitná a spoľahlivá hyaluronidáza

Kód: 4185
DORUČENIE 24H Modul množstevní slevy
Značka: SRS
€35 –17 %
srs Hyaluronidaza│Zöllner Medical│DermalneVyplne sk
€35 –17 % €29 / Liekovka €34,80 vrátane DPH
Iba pre prihlásených
Možnosti doručenia

SRS Hyaluronidase 1500 I.U.- Hyaluronidáza je enzým, ktorý rozkladá a urýchľuje proces biodegradácie kyseliny hyalurónovej bez ohľadu na jej pôvod. Používa sa na zníženie nadmerného množstva podávanej výplne pri ošetrení zosieťovanou kyselinou hyalurónovou. Hyaluronidáza v tomto prípade najskôr naruší chemickú väzbu (zosieťovanie) molekuly hyalurónu a následne urýchli jej metabolizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

SRS Hyaluronidase 1500 I.U.- Hyaluronidáza je enzým, ktorý rozkladá a urýchľuje proces biodegradácie kyseliny hyalurónovej bez ohľadu na jej pôvod.

Používa sa na zníženie nadmerného množstva podávanej výplne pri ošetrení zosieťovanou kyselinou hyalurónovou. Hyaluronidáza v tomto prípade najskôr naruší chemickú väzbu (zosieťovanie) molekuly hyalurónu a následne urýchli jej metabolizmus.

Použitie hyaluronidázy je nevyhnutnosťou pri liečbe komplikácií po injekcii výplní kyseliny hyalurónovej. Hyaluronidáza pôsobí iba na kyselinu hyalurónovú, nepoškodzuje ostatné zložky pokožky. Aktivita hyaluronidázy v tkanivách pretrváva najmenej 12 hodín, po dvoch až štyroch dňoch dôjde v tkanivách k návratu do normálneho stavu. Toxické účinky enzýmu nie sú známe. 

*Kontraindikáciou zákroku je alergia na enzým hyaluronidázy, ktorý je prítomný napr. v jede niektorých zvierat.

** Ak je plocha ošetrená výplňou rozsiahla a je potrebné upraviť iba menšiu plochu, doporučujeme použiť rozpustenie vo viacerých krokoch pre prípadné neskoršie korekcie. Pre informáciu o dávkovaní odporúčame prečítať si príbalový leták priložený k prípravku alebo sa poradiť s dermatológom.

POČAS PROCEDÚRY:

 • Náhodná injektáž výplne do tepny alebo žily, ktorá by mohla prerušiť prívod krvi a spôsobiť nekrózu – Akútna oklúzia.

PO OŠETRENÍ:

 • Prebytok výplne v danej zóne ošetrenia (nadmerná korekcia)
 • Použitie nesprávne zvolenej výplne (príliš hustá) v danej liečebnej zóne, čo môže viesť k stlačeniu tkaniva vedúcemu k nekróze.
 • Príliš plytká aplikácia výplne, čo môže mať za následok vznik viditeľných hrudiek na povrchu pokožky.
 • Posun výplne do nežiadúcej zóny
 • Chronický edém spôsobený nesprávnymi postupmi po liečbe zo strany pacienta
 • Neznášanlivosť na výplň na báze kyseliny hyalurónovej

POUŽITIE:

Prípravok SRS Hyaluronidase 1500 I.U. riedime podľa potreby a podľa zámeru použitia. Napr., pri akútnej oklúzií si zamiešame roztok silnejší, pre bežné rozpúštanie výplne slabší a podobne.

 • Riedenie 2,5ml fyziologického roztoku: 1ml = 600 U.I., 0,5ml = 300 U.I.
 • Riedenie 4ml fyziologický roztok:          1ml = 375 U.I., 0,5ml = 187,5 U.I.
 • Riedenie 5ml fyziologický roztok:          1ml = 300 U.I., 0,5ml = 150 U.I.

Najčastejšie sa používa riedenie s 5ml fyziologického roztoku, ale samozrejme platí zásada, že riedenie záleží od rozhodnutia ošetrujúceho lekára.

Aplikuje sa 0,5 – 0,1 až 0,2 na ošetrovanú oblasť. Aplikáciu opakujte s odstupom podľa potreby.

UPOZORNENIA A OPATRENIA

APLIKÁCIA PRÍPRAVKU JE URČENÁ VÝHRADNE PRE LEKÁRA.

Obsah: SRS Hyaluronidase 1500 I.U. v jednej injekčnej liekovke - Ďalšia zložka je hydrolyzovaná želatína.

Pred aplikáciou SRS Hyaluronidase 1500 I.U. je nutné poznať prípadnú alergiu na určité bielkoviny. Po aplikácii prípravku je potrebné, aby pacient zotrval aspoň 30 minút pod lekárskym dohľadom a bolo mu tak možné v prípade zriedka sa vyskytujúcich intolerancií poskytnúť kvalifikovanú a odbornú pomoc. 

PÔSOBENIE SRS Hyaluronidase 1500 I.U. môže byť znížené alebo úplne neutralizované súčasnou aplikáciou prípravkov obsahujúcich kyselinu hyalurónovú, alebo deriváty kyseliny salicylovej. SRS Hyaluronidase 1500 I.U. zvyšuje účinky alkoholu, preto je potrebné pred terapiou týmto prípravkom, v jej priebehu i bezprostredne po nej vylúčiť jeho požitie. Zmiešanie SRS Hyaluronidase 1500 I.U. s adrenalínom alebo heparínom môže viesť k vzniku zákalu roztoku, ktorý preto nemožno použiť. Pri kombinácii týchto prípravkov sa preto odporúča ich oddelená aplikácie.

SPÔSOB PODANIA: Prípravok SRS Hyaluronidase 1500 I.U. môže byť použitý po rozpustení vo fyziologickom roztoku chloridu sodného ako subkutánne, intramuskulárne, alebo intravenózne injekcie, alebo ako prídavok k lokálnym anestetikám.

Ak použijete viac prípravku SRS Hyaluronidase 1500 I.U., ako máte, predávkovanie môže znížiť zamýšľaný účinok prípravku, najmä v kombinácii s lokálnymi anestetikami. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.

PRÍPRAVOK SRS Hyaluronidase 1500 I.U. S JEDLOM, PITÍM A ALKOHOLOM. Vzhľadom k tomu, že SRS Hyaluronidase 1500 I.U. zvyšuje pôsobenie alkoholu, je nevyhnutné, aby sa pacient už pred terapiou týmto prípravkom, v jej priebehu i bezprostredne po nej vyvaroval jeho požitiu.

DETI A DOSPIEVAJÚCI: Nie sú k dispozícii dostatočné údaje na použitie u detí a dospievajúcich. Prípravok SRS Hyaluronidase 1500 I.U. by preto v tejto skupine pacientov nemal byť použitý.

TEHOTENSTVO, DOJČENIE A PLODNOSŤ. Ak ste tehotná alebo dojčíte, myslíte si, že môžete byť tehotná, alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako plánujete prípravok použiť. 

VEDENIE VOZIDLA A OBSLUHA STROJOV. Prípravok SRS Hyaluronidase 1500 I.U. neovplyvňuje schopnosť viesť motorové vozidlá ani obsluhovať pohyblivé stroje. Vzhľadom k zvýšenie účinku alkoholu vplyvom pôsobenia SRS Hyaluronidase 1500 I.U. nesmie byť pred aplikáciou, v jej priebehu ani bezprostredne po ukončení podávania tohto prípravku požívaný akýkoľvek alkoholický nápoj. 

MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Podobne ako všetky lieky môže mať aj nežiaduce účinky, ktoré sa neprejavia u každého. Frekvencia výskytu nižšie uvedených možných vedľajších účinkov je definovaná pomocou nasledujúceho pravidla: Veľmi časté (môžu postihovať viac ako 1 z 10 pacientov) Časté (môžu postihovať až 1 z 10 pacientov) Menej časté (môžu postihovať až 1 zo 100 pacientov) Zriedkavé (môžu postihovať až 1 z 1000 pacientov) Veľmi zriedkavé (môžu postihovať až 1 z 10000 pacientov) Nie je známe (z dostupných údajov) Vzácne: - alergické reakcie, zriedkavo vyústiť až do príznakov šoku - zvýšenie telesnej teploty - zvýšenie intenzity menštruačného krvácania.

Tento prípravok uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Nepoužívajte tento prípravok po dátume exspirácie uvedenom na fľaši a škatuli. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci. Nelikvidujte prípravky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Opýtajte sa svojho lekárnika, ako naložiť s prípravkami, ktoré už nepoužívate. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie. 

PRODUKT JE VYROBENÝ V EURÓPSKEJ ÚNII (EU)

EU


V prípade záujmu o informácie týkajúce sa vašej objednávky nás prosím kontaktujte na našej infolinke +421 903483737, alebo písomne na email objednavky@zollnermedical.com.

Máte estetickú kliniku alebo ste lekár? Máte záujem o nové produkty? Radi by sme vás k nim zaškolili, preto neváhajte a dohodnite si školenie u nás ešte dnes. Prosím kontaktujte nás na +421 911373743, alebo email info@zollnermedical.com, kde vám radi poskytneme všetky informácie ohľadne školenia.

Máte salón krásy, alebo ste kozmetička? Máte záujem o nové kozmetické produkty a radi by ste sa nechali aj zaškoliť? V prípade záujmu o absolvovanie školenia nás prosím kontaktujte na našej infolinke +421 911613737, kde vám radi poskytneme všetky informácie ohľadne predmetného školenia alebo na email denisa.kurtiova@zollnermedical.com.

Zöllner Aesthetic Academy je tu práve pre vás. Neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes! Radi vás zaškolíme, poskytneme všetky dostupné marketingové materiály pre

 • Facebok prezentáciu
 • Instagram prezentáciu
 • Webovú prezentáciu produktu pre váš web
 • Roll-upy, banery a polepy okien, letáčiky a plagáty, stojany a pod.

ale hlavne máme všetok čas vesmíru, aby sme vás čo najlepšie podporili a pevne stáli pri vašom úspešnom napredovaní! Pretože pokiaľ chceme byť úspešní, musíme napredovať spoločne. 

Váš Zöllner Medical tím 

Pharm.Dr.Jana Hrušková min Denisa Kurtiová min

Pharm.Dr.Jana Hrušková, 

Prokurista

Denisa Kürtiová,

Cert. školiteľka

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: