ComedoPeel Sérum, Zápalové komedogénne akné, 15ml

Kód: A0672
Novinka DORUČENIE 24H Modul množstevní slevy
Značka: LARIMEDICAL
€41,67 / bal. €50 vrátane DPH €13,89 / 5 ml
Iba pre prihlásených
Možnosti doručenia

Comedopeel Sérum 15ml - Produkt špeciálne navrhnutý tak, aby po peelingu obsahoval presné množstvo hydratačných látok. Poskytuje rôzne prírodné suroviny, ktoré pomáhajú udržať dermis bez komedónov a zabraňujú nadmernej proliferácii buniek. Poskytuje tiež potrebnú slnečnú ochranu po peelingu, aby sa zabránilo podráždeniu a zápalovým reakciám.

LEN PRE PROFESIONÁLNE POUŽITIE.

LARIMEDICAL  je rad bio vedeckej prírodnej kozmetiky navrhnutá dermatológmi pre dermatológov . Avantgardný rad vytvorený s maximálnym percentom zložiek prírodného pôvodu, 100% pôvodný a účinný.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Comedopeel Sérum 15ml - Produkt špeciálne navrhnutý tak, aby po peelingu obsahoval presné množstvo hydratačných látok. Poskytuje rôzne prírodné suroviny, ktoré pomáhajú udržať dermis bez komedónov a zabraňujú nadmernej proliferácii buniek. Poskytuje tiež potrebnú slnečnú ochranu po peelingu, aby sa zabránilo podráždeniu a zápalovým reakciám. Tiež vhodné pre domácu starostlivosť.

HLAVNÉ PRÍSADY

  1. Kyselina salicylová.
  2. Extrakt z listov skorocelu kopijovitého
  3. Extrakt z Berberis Aquifolium

96 % zložky prírodného pôvodu  šetrné k pokožke: Alkohol, propylénglykol, extrakt z plantago lanceolata, extrakt z bobúľ, avokádový olej, kyselina salicylová

4 % ďalšie prísady pre zaistenie stability a bezpečnosti receptúry:  SPF filtre na ochranu pred slnkom, Fenoxyethanol, Ethylhexylglycerín, Triethanolamin, Carbomer

COMEDOPEEL

Zápalové komedogénne akné

Napriek rozsiahlemu výskumu v minulom storočí zostáva patogenéza acne vulgaris nejasná. Najmä sekvencie udalostí, ktoré sa zúčastňujú na komedogenéze, musia byť ešte objasnené. Komedogenéza je jedným zo štyroch hlavných etiologických faktorov akné; ďalšie sú zvýšená produkcia a sekrécia mazu, kolonizácia folikulárnych kanálikov Propionibacterium acnes (P. acnes) a zápalová reakcia. Tieto štyri faktory by nemali byť chápané ako rôzne fázy, ale skôr ako úzko prepojené mechanizmy, ktoré nakoniec vedú ku klinickému ochoreniu acne vulgaris.

To, že komedóny sú esenciálnymi léziami pri akné, bolo prvýkrát navrhnuté v roku 1960. Všeobecne sa uznáva, že ich patogenéza je multifaktoriálna, možno ju pripísať folikulárnej hyperkeratinizácii, zvýšenej produkcii kožného mazu, zvýšenej androgénnej aktivite, zhoršenej kvalite. , produkciu neuropeptidov, zápalu a folikulárnej hyperkolonizácie baktérií P. acnes.

Jedným z najpoužívanejších mechanizmov na zastavenie procesu hyperkeratinizácie je fyzikálna alebo chemická eliminácia nadmernej proliferácie keratinocytov v deregulovanej vrstve a tým zabránenie upchatiu pilosebaceózneho vývodu.

TECHNIKA

Acne vulgaris začína tvorbou mikrokomedónov, subklinických lézií charakterizovaných hyperproliferáciou folikulárneho epitelu. Tieto lézie sa môžu vyvinúť skôr do zápalových lézií alebo nezápalových komedónov, ktorých existujú dva typy, otvorené a uzavreté. Klinicky neviditeľné mikrokomedóny sú lézie prítomné v oblastiach zjavne zdravej kože u pacienta s akné. Histologické vyšetrenie mikrokomedónov odhaľuje dilatované pilosebaceózne dukty obsahujúce nadbytok keratinocytov a modifikovaný maz, s výraznou granulárnou vrstvou na duktálnom epiteli. Za normálnych okolností sú keratinocyty voľne usporiadané v normálnych pilosebaceóznych folikuloch. Prúd mazu ich po peelingu dopraví na povrch pokožky a udržuje rovnováhu medzi novými a vločkovitými keratinocytmi. Avšak v komedónoch

Hlavnú úlohu v tejto akumulácii zohráva hyperproliferácia bazálnych keratinocytov, ktoré pokrývajú stenu infrainfundibula. Ako sa hromadí viac keratínového materiálu, folikulárna stena sa ďalej naťahuje a stenčuje. Súčasne začnú mazové žľazy atrofovať a sú nahradené nediferencovanými epiteliálnymi bunkami. Plne vyvinutý tenkostenný komedón obsahuje veľmi málo mazových buniek, pokiaľ vôbec nejaké. Otvorené komedo obsahuje keratínový materiál usporiadaný vo forme sústredných plátov. Uzavretý komedón obsahuje menej kompaktný keratínový materiál a má úzky folikulárny otvor.

Mechanizmus folikulárnej hyperkeratinizácie nie je zatiaľ jasný a predpokladá sa, že za neho môže byť zodpovedných niekoľko faktorov. Patria sem zmeny v lipidovom zložení kožného mazu, abnormálne reakcie na androgény, lokálna produkcia cytokínov a neskôr prítomnosť a účinky P. acnes.

Aby sme tento proces zvrátili, máme biochemický účinok COMEDOPEEL, ktorý pomáha regulovať keratinizáciu buniek, zlepšuje deskvamáciu buniek, reguluje rovnováhu lipidov v dermis a zabraňuje proliferácii baktérií.

PROTOKOL:

  1. Očistite a pripravte ošetrovanú oblasť.
  2. Aplikujte sérum Comedopeel ráno a večer po ošetrení s Comedopeel alebo Comedopeel Plus
  3. Nechajte zaschnúť.

Zöllner Medical   International   je výhradným distribútorom značky  LARIMEDICAL   pre CZ a SK trh. V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím kontaktujte nás na našej infolinke +420 776 212275, alebo na  info@zollnermedical.com

Máte záujem o školenia? Potom   Zöllner Aesthetic Academy   je tu práve pre vás. Neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes! Radi vás zaškolíme, poskytneme marketingové materiály, FB a Instagram prezentáciu, webovú prezentáciu, roll-upy, bannery a polepy okien a hlavne máme všetok čas vesmíru, aby sme vás čo najlepšie podporili a pevne stáli pri vašom úspešnom pokroku!

Váš Zöllner Medical tým

Pharm.Dr.Jana Hrušková

Pharm.Dr.Jana Hrušková

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: