VENOME PEEL TCA LIFT 5ml

Kód: A0362
DORUČENIE 24H NOVÉ a ešte LEPŠIE CENY Modul množstevní slevy
Značka: VENOME
€29 / Liekovka €31,90 vrátane DPH €5,80 / 1 ml
Iba pre prihlásených
Možnosti doručenia

Venome TCA Lift je lekársky chemický peeling pre silnú revitalizáciu pleti so širokým spektrom účinkov a vysokým stupňom bezpečnosti.

Receptúra prípravku je založená na kombinácii 20% TCA kyseliny trichlóroctovej, kojovej a mandľovej, ktorá učínne znižuje známky stárnutia pokožky stimuláciou fibroblastov k produkcií kolagénových a elastínových vlákien, navyše vykazuje bakteriostatické účinky a zároveň znižuje viditeľnosť možného zafarbenia a lokálnej hyperpigmentácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Venome TCA Lift je lekársky chemický peeling pre silnú revitalizáciu pleti so širokým spektrom účinkov a vysokým stupňom bezpečnosti.

Receptúra prípravku je založená na kombinácii 20% TCA kyseliny trichlóroctovej, kojovej a mandľovej, ktorá učínne znižuje známky stárnutia pokožky stimuláciou fibroblastov k produkcií kolagénových a elastínových vlákien, navyše vykazuje bakteriostatické účinky a zároveň znižuje viditeľnosť možného zafarbenia a lokálnej hyperpigmentácie.

Prípravok nie je fotosenzibilizujúci, preto ho možno použiť ako celoročný peeling.

Viac o kyseline trichlóroctovej TCA

TCA kyselina trichlóroctová používaná pri príprave patrí do skupiny karboxylových kyselín a je najviac účinná organická chemická zlúčenina. Vďaka svojej charakteristickej štruktúre a primeranej sile (pKa 0,66) preniká do hlbokých partií pokožky a vyvoláva množstvo reparačných procesov zodpovedných za viditelné zlepšenie jej stavu.

Kyselina TCA stimuluje proces bunkovej obnovy epidermis, ktorý je charakterizovaný rozpadom proteínových väzieb medzi aminokyselinami, čo vedie k strate spojení medzi bunkami, pripadne k exfoliácii živej časti a nahradeniu starých štruktúr novými keratinocytmi. Okrem toho dráždivý účinok kyseliny na keratinocyty im umocňuje uvoľňovať cytokíny, čo sú mediátory zápalu, pôsobiace priamo na fibroblasty, čím ich stimuluje k zvýšeniu produkcie kolagénových a elastínových vlákien. 

Produkt TCA Lift vďaka zlepšeniu kvality kožných štruktúr postupne redukuje počet drobných vrások, posilňuje napätia a znižuje viditeľnosť jaziev a strií.

Viac a kyseline kojovej

Prídavok kyseliny kojovej v peelingu Venome TCA Lift umožňuje eliminovať farebné poruchy a pigmentové škvrny rôzneho pôvodu. Kyselina kojová je účinným inhibítorom enzýmu tyrozinázy, ktorá je jednou z najdôležitejších zložiek v procese melanogenézy, teda tvor by pigmentu-melanínu.

Zastavením tohto procesu pigmentové bunky nemajú nadbytok melanínu, čo má za následok zosvetlenie pokožky na vybraných miestach. Kyselina kojová použitá v TCA LIFT má antioxidačný účinok, eliminuje voľné kyslíkové radikály, ktoré ničia proteínové vlákna pokožky.

Prípravok obsahuje aj kyselinu mandľovú, ktorá priaznivo pôsobí na redukciu peritoneálnej keratózy, ktorá je častou príčinou zápalových zmien. Produktové zmluvy póry, znižuje nadmernú seboreu a ukazuje antibakteriálne vlastnosti, vďaka svojej štruktúre podobné antibiotikám, čo je dôvod, prečo je tiež odporúčaný pre problematickú pleť.

Peeling Venome TCA Lift vďaka unikátnej kombinácii troch kyselín: trichlóroctovej, kojovej a mandľovej účinne odstraňuje problém vrások a ochabnutosť vďaka stimulácii fibroblastov k produkcii proteínových vlákien. Prípravok umožňuje obnoviť' rovnomernú farbu pokožky a redukovať zápalové zmeny, vďaka čomu pokožka získa správnu štruktúru a lesk, bez zafarbenia a nejednotnej farby.

Indikácie:

 • Strata pevnosti a viditeľná ochabnutosť oválu tváre
 • Vrásky 
 • Hyperpigmentácia
 • Menšie jazvy
 • Pleť s viditeľnými nerovnosťami a zápalmi
 • Pleť s rozšírenými pórmi a čiernymi bodkami
 • Pomalá obnova buniek

Odporúčania:

 • Ošetrenie by sa malo vykonávať každých 7-8 dní v sérii 4-6 ošetrení v súlade s odporúčaniami a v závislosti od očakávaného efektu ošetrenia.

PROTOKOL OŠETRENIA VENOME TCA LIFT:

Vykonajte dôkladné odlíčenie a očistite ošetrovanú oblasť (tvár, krk, dekolt alebo iné časti tela).

Odporúča sa používať rukavice na ochranu pred kyslou reakciou prípravku a na ochranu slizníc, očí a okolia očí pacienta, ktoré nesmú prísť do kontaktu s prípravkom.

Natiahnite 2-5 ml produktu do injekčnej striekačky. Konečné množstvo sa môže líšiť v závislosti od ošetrovanej oblasti a veľkosti kožnej lézie.

Naneste tenkú vrstvu v rukaviciach a vmasírujte do ošetrovanej oblasti, kým nedosiahnete lepkavú vrstvu. Vyhnite sa slizniciam a oblasti očí.

Odporúčaná doba ponechania na pokožke je 4-6 minút. Pacient môže počas procedúry pociťovať mravčenie. Doba ponechania produktu na pokožke sa môže líšiť v závislosti od typu pokožky a špecifík liečeného kožného problému.

 • 4 minúty-jemná a citlivá pokožka
 • 5 minút -normálna pleť s viditeľnými známkami starnutia alebo sklonom k zápalom
 • 6 minút-mastná pleť, zmiešaná.

Po uplynutí doby ošetrenia zmyte zvyšky produktu gázou namočenou vo vode a dôkladne očistite ošetrovanú oblasť pokožky. Pokožka môže byt mierne začervenaná, čo do niekoľkých hodín po ošetrení zmizne. Okrem toho môže dôjsť k zónovému presušeniu, ktoré súvisí s exfoliačným účinkom kyseliny. Na záver kúry naneste hydratačný a upokojujúci krém a krém s UV 50+ filtrom.

Na posilnenie liečebnej kúry použite Skin Antidote Lift.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

big794

Ocenenie LNE Innovation 2020!

Sme radi, že vám prinášame na slovenský a český trh asi najrýchlejšie rastúcu značku v Európe v estetike! Kto je ale Venome? Je to európska značka, ktorá za posledné roky zaznamenala významný rozmach do viacerých krajín EU. V súčasnosti sa jedná o značku, ktorá v estetike poskytuje "riešenie na každý problém". Značka obsahuje 5 produktových línií a naozaj zahŕňa produkty, ktoré by nemali chýbať na žiadnej estetickej klinike, alebo kozmetickom centre.

"Venom vám ponúkne v exkluzívnej kvalite všetko, čo potrebujete."

1. VENOME FILLER - INOVATÍVNA TECHNOLÓGIA #TOUCH

Výplňový materiál značky Venome Filler sú založené na inovatívnej technológií TOUCH, ktorá sa vyznačuje použitím stabilizovanej kyseliny hyalurónovej s vysokou molekulovou hmotnosťou a malými odchýľkami medzi veľkosťami pri výrobe a správne pripraveného fyziologického tlmivého roztoku, ktorý hydratuje vzorec vytvorením trojrozmernej siete kyseliny.

2. VENOME MESO

 • Rad mezokoktejlov bohatých na účinné látky, ktoré vám pomôžu v boji s akýmkoľvek kožným problémom? To znie ako Venome Meso!

3. VENOME SKIN ANTIDOTE 

 • Existujú 3 unikátne ampulky obsahujúce sérum na vonkajšie použitie. GLOW, LIFT a HYDRATION. Sú perfektné na starostlivosť o pokožku po ošetrení, ako aj na každodennú domácu starostlivosť. Skin Antidote GLOW získala ocenenie LNE Innovation 2020!

4. VENOME PEEL

 • V tejto sérií nájdete všetko, čo potrebujete na vykonanie peelingu vo vašej ambulancii, klinike, centre, atď. Okrem toho tu nájdete produkty na odlíčenie a prípravu pokožky pred ošetrením.

5. VENOME COSMECEUTICALS

 • Sérum s vitamínom C a hydratačný krém sú ideálne na pozákrokovú (pooperačnú) terapiu. Produkty značky Venome Peel sú komplexným a inovanívnym prístupom k peelingovým ošetreniam, ktoré sú založené na surovinách najvyššej kvality.

V prípade záujmu o školenie, alebo workshop nás prosím kontaktujte na našej infolinke.

Spoločnosť Zöllner Medical je výhradným distribútorom uvedenej značky pre Českú a Slovenskú republiku. Viac informácií na info@zollnermedical.com alebo na našej infolinke +421 911 373743.