MayPharm HAIRNA EXOSOME HAIR FILLER 1x2,5ml - Prvý PRÉMIOVÝ Exosome Hair Filler na zahusťovanie vlasov na báze rastlinných kmeňových buniek a polypeptidov na svete

Kód: A1537
Novinka DORUČENIE 24H
Značka: MAYPHARM
€49 / bal. €58,80 vrátane DPH €19,60 / 1 ml
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

HAIRNA EXOSOME PREMIUM Hair Filler - Unikátne riešenie starostlivosti o pokožku hlavy. Zahusťovanie vlasov na báze exozómov Hairna Exosome Hair Filler (2,5 ml) je PRVÝ pripravok na zahusťovanie vlasov na svete na báze rastlinnych kmeňovch buniek a peptidov, vyvinuty pomocou prevratnej technológie 2xosome.  Omladenie pokožky hlavy a stimulácia rastu vlasov.

VÝHODY EXOZÓMOV:

 • Protizápalový účinok
 • Zníženie vypadávania vlasov
 • Stimulácia štrukturálnych prvkov ochrannej bariéry kože
 • Regulácia metabolizmu vlasových buniek
 • Zlepšenie kvality vlasov

Detailné informácie

Podrobný popis

HAIRNA EXOSOME PREMIUM Hair Filler - Unikátne riešenie starostlivosti o pokožku hlavy. Zahusťovanie vlasov na báze exozómov Hairna Exosome Hair Filler (2,5 ml) je PRVÝ pripravok na zahusťovanie vlasov na svete na báze rastlinných kmeňových buniek, vyvinutý pomocou unikátnej technológie.

Omladenie pokožky hlavy a stimulácia rastu vlasov.

HLAVNÉ AKTÍVNE ZLOŽKY:

 • Rastlinné kmeňové bunky - 1 %
 • Diaminopyrimidinoxid (alternatíva k minoxidilu) - 1%
 • Extrakt z kalusovej kultúry Leontopodium Alpinum (Edelweiss) - 1 %
 • Aloe bubliny - 2%

STARNUTIE POKOŽKY HLAVY A VYPADÁVANIE VLASOV:

Alopécia a iné vlasové anomálie môžu najčastejšie vplývať z nasledujúcich príčin:

 • Strata kolagénu vo vlasových folikuloch spôsobená stárnutím.
 • Strata kapilár v pokožke hlavy, obmedzenie prísunu kyslíka a živín do vlasových folikulov.
 • Zníženie vel'kosti folikulov a zvyšená produkcia mazu spôsobená hormónom DHT
 • Znižená schopnosť regenerácie a hojenia pokožky hlavy v dôsledku narušenia ochrannej bariéry pokožky hlavy.

Hlavná zložka Exozómov sú malé extracelulárne vezikuly s veľkosťou približne 100 nanometrov.

Sú najdôležitejším mechanizmom medzibunkovej komunikácie v našom tele, pôsobia ako poslovia doručujúci lipidy, proteíny a RNA, ktoré aktivujú biologické reakcie v prijímajúcich bunkách.

VÝHODY EXOZÓMOV:

PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK

 • Exozómy hrajú veľkú úlohu pri zmiernení zápalu transportom enzýmov potrebných na produkciu extracelulárneho adenozinu, silného protizápalového činidla, ktoré reguluje imunitnú aktivitu a potom zabraňuje nadmernému zápalu pokožky hlavy a vlasových folikulov.

STIMULÁCIA ŠTRUKTURÁLNYCH PRVKOV OCHRANNEJ BARIÉRY KOŽE

 • Exozómy podporuju syntézu kľúčových zložiek kožnej bariéry - sfingolipidov. Ide o esenciálne epidermálne molekuly, ktoré zasahujú do modulácie našich kožných buniek, podieľajú sa na tvorbe ceramidov, proliferácii a diferenciácii keratinocytov, ako aj na produkcii klúčového imunitného prvku epidermis (CAMP), udržiavaní zdravia kožnej bariéry.

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA IZOLÁCIE A ČISTENIA 2XOSOME:

Bežnou metódou izolácie a čistenia exozómov bola ultracentrifugácia. Pri tejto metóde však vždy dochádza k určitému stupňu deštrukcie exozómov. Z tohto dôvodu sú exozómy Hairna Hair Fill izolované pomocou 2xosome, novej filtračnej technológie, ktorá úspešne zachováva kvalitu každého jednotlivého exozómu.

AKTÍVNE ZLOŽKY:

Biotinoyltripeptid-1

Biotintripeptid-1 je trojaminokyselinový peptid, ktorý kombinuje slávny kolagénový fragment - GHK- s biotínom, známym doplnkom, ktorý posilňuje vlasy a nechty. Výsledný biotinoyl tripeptid-1 vykazoval účinky na opätovný rast vlasov porovnateľné s minoxidilom.

Výhody biotinoyl tripeptidu-1

 1. Aktivácia vlasových buniek - Podporuje proliferáciu keratinocytov na báze vlasových folikulov a napomáha optimálnemu ukotveniu vlasov stimuláciou syntézy adhéznych molekúl - laminínu 5 a kolagénu IV. Výsledkom sú pevnejšie vlasy, ktoré zostanú dlhšie na svojom mieste.
 2. Stimulácia génovej expresie - Stimuluje expresiu génu Ki-67, proliferačného markerového proteínu spojeného s bunkovou proliferáciou a regeneráciou tkanív, podporuje rekonštrukciu poškodených vlasových folikulov.
 3. Regulácia metabolizmu vlasových buniek - Podporuje mikrocirkuláciu vlasovej pokožky a stimuluje bunkovú komunikáciu, zlepšuje zásobovanie vlasových folikulov kyslíkom a živinami. To znižuje atrofiu vlasových folikulov a známky starnutia pokožky hlavy.

Tripeptid medi-1 

Meďnatý tripeptid-1 (GHK-Cu) je komplex medi a peptidu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v telesných tekutinách, ako je plazma a sliny. Keďže nedostatok medi je jednou z príčin známok starnutia pokožky a rednutia vlasov, tento tripeptid sa rýchlo stáva populárnou zložkou pri ošetrení vlasov a pokožky hlavy.

Výhody tripeptidu medi-1

 1. Zväčšenie vlasových folikulov - Pri skúmaní vlastností GHK-Cu na hojenie rán sa zistilo, že vlasové folikuly v tejto oblasti sú zväčšené, čo nakoniec viedlo k objavu, že medené peptidy stimulujú rast vlasov stimuláciou bunkovej proliferácie vlasových folikulov, čo vedie k väčším vlasovým folikulom, ktoré produkujú dlhšie a hustejšie vlasy.
 2. Regulácia cyklu rastu vlasov - Peptidy medi stimulujú a predlžujú fázu rastu vlasov (anagén), takže vlasy majú viac času na aktívny opätovný rast a stávajú sa hustejšími. Podieľajú sa aj na skracovaní neaktívnej fázy vlasových folikulov (telogén), znižujú vypadávanie vlasov a zabraňujú predčasnému odumieraniu vlasových folikulov.
 3. Inhibícia hormónu DHT - Dihydrotestosterón (DHT), hormón premenený z testosterónu, je hlavnou príčinou androgénneho vypadávania vlasov. DHT je konvertovaný enzýmom známym ako 5-alfa reduktáza, o ktorej sa ukázalo, že je blokovaná peptidmi. Týmto spôsobom peptidy medi blokujú produkciu DHT a zabraňujú ďalšiemu vypadávaniu vlasov.

Polypeptidy

 1. sh-polipeptyd-1 (FGF2) - Syntetizovaná kópia ľudského génu kódujúceho základný fibroblastový rastový faktor (FGF2). Stimuluje rast a proliferáciu fibroblastových a keratinocytových buniek, ako aj syntézu kolagénu a iných zložiek extracelulárnej matrice, čím podporuje zdravie kožnej bariéry.
 2. sh-polipeptyd-4 (SCF) - Syntetizovaná kópia ľudského génu kódujúceho faktor kmeňových buniek (SCF). Hrá dôležitú úlohu pri tvorbe krviniek a melanocytov, reguluje prežívanie a proliferáciu melanocytov u dospelých, udržuje správny transport pigmentu (zabraňuje šediveniu vlasov).
 3. sh-polypeptyd-12 (NOG) - Syntetizovaná kópia ľudského génu kódujúceho proteín Noggin (NOG). Noggin je signálna molekula, ktorá hrá úlohu pri vývoji tkaniva a vzniku špecializovaných buniek. Výskum ukazuje, že na vyvolanie rastovej fázy vlasových folikulov (anagen) je potrebná nogginová signalizácia.

Máte estetickú kliniku alebo ste lekár? Máte záujem o naše nové produkty? Radi by sme vás k nim zaškolili, preto neváhajte a dohodnite si školenie u nás ešte dnes. Prosím kontaktujte nás na 0911 335 232, radi vám poskytneme všetky informácie ohľadne školenia.

Máte salón krásy, alebo ste kozmetička? Máte záujem o nové kozmetické produkty a radi by ste sa nechali aj zaškoliť? V prípade záujmu o absolvovanie školenia nás prosím kontaktujte na našej infolinke 0911 335 232, kde vám radi poskytnemebbližšie informácie ohľadne predmetného školenia alebo na info@zollnermedical.com.

Váš Zöllner Medical tím

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: