Predaj iba pre odborných lekárov, estetické centrá alebo kozmetické salóny! Viac info na našej infolinke +421 903 483737!

ComedoPeel 2% - Biochemický peeling, Kyselina Salicylová, 60ml

Kód: 3547
Novinka DORUČENIE 24H
Značka: LARIMEDICAL
€28 / bal. €33,60 vrátane DPH €4,67 / 10 ml
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.8.2022

2% Bio chemický peeling Comedopeel - Dermatologické ošetrenie komedónov s presnou koncentráciou kyseliny salicylovej, navrhnuté tak, aby šetrným a kontrolovaným spôsobom eliminovalo mierny komedogénny vzhľad v situáciách aké vo všetkých jeho prejavoch.

LEN NA PROFESIONÁLNE POUŽITIE

LARIMEDICAL je rad bio vedeckej prírodnej kozmetiky navrhnutý dermatológmi pre dermatológov. Avantgardný rad vytvorený s maximálnym percentom zložiek prírodného pôvodu, 100% pôvodný a účinný.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

2% Bio chemický peeling Comedopeel - Dermatologické ošetrenie komedónov s presnou koncentráciou kyseliny salicylovej, navrhnuté tak, aby šetrným a kontrolovaným spôsobom eliminovalo mierny komedogénny vzhľad v situáciách aké vo všetkých jeho prejavoch.

Účinná zložka: Kyselina salicylová 2%

96,5% zložky prírodného pôvodu šetrné k pokožke:  Alkohol, glycerín, vitamín F, propylénglykol

3,5% ďalšie zložky pre zaistenie stability a bezpečnosti receptúry:  Fenoxyetanol, Etylhexylglycerín, Polysorbát-20

COMEDOPEEL - Zápalové komedogénne akné

Napriek rozsiahlemu výskumu v minulom storočí zostáva patogenézu acne vulgaris nejasná. Najmä udalosti, ktoré sa zúčastňujú na komedogenéze, musia byť ešte objasnené. Komedogenéza je jedným zo štyroch hlavných etiologických faktorov akné; ďalšie sú zvýšené produkcie a sekrécie mazu, kolonizácia folikulárnych kanálikov Propionibacterium acnes (P. acnes) a zápalová reakcia. Tieto štyri faktory by nemali byť chápané ako rôzne fázy, ale skôr ako úzko spojené mechanizmy, ktoré nakoniec vedú ku klinickému ochoreniu acne vulgaris.

To, že komedóny sú esenciálnymi léziami pri akné, bolo prvýkrát navrhnuté v roku 1960. Všeobecne sa uznáva, že ich patogenéza je multifaktoriálna, možno ju pripísať folikulárnej hyperkeratinizácii, zvýšenej produkcii mazu, zvýšenej androgénnej aktivite, zhoršenej kvalite mazovej. produkciu neuropeptidov, zápalu a folikulárnej hyperkolonizácie baktériami P. acnes.

Jedným z najpoužívanejších mechanizmov na zastavenie procesu hyperkeratinizácie je fyzikálna alebo chemická eliminácia nadmernej proliferácie keratinocytov v deregulovanej vrstve a tým zabráneniu obštrukcii pilosebaceózneho kanálika.

TECHNIKA

Acne vulgaris začína tvorbou mikrokomedónov, subklinických lézií charakterizovaných hyperproliferáciou folikulárneho epitelu. Tieto lézie sa môžu vyvinúť viac do zápalových lézií alebo nezápalových komedónov, z ktorých existujú dva typy, otvorené a uzavreté. Klinicky neviditeľné mikrokomedóny sú lézie prítomné v oblastiach zjavne zdravej kože u pacienta s akné. Histologické vyšetrenie mikrokomedónov odhaľuje rozšírené pilosebaceózne kanáliky obsahujúce nadbytok keratinocytov a modifikovaný kožný maz, s výraznou granulovanou vrstvou na duktálnom epiteli. Za normálnych okolností sú keratinocyty voľne usporiadané v normálnych pilosebaceóznych folikuloch. Prúd kožného mazu ich po peelingu dopraví na povrch pokožky, pričom udržuje rovnováhu medzi novými a vločkovitými keratinocytmi.

U komedónov však  v tejto akumulácii zohráva ústrednú úlohu hyperproliferácia bazálnych keratinocytov, ktoré pokrývajú stenu infrainfundibula. Keď sa nahromadí viac keratinózneho materiálu, folikulárna stena sa naďalej naťahuje a stenčuje. Súčasne začnú mazové žľazy atrofovať a sú nahradené nediferencovanými epiteliálnymi bunkami. Plne vyvinutý tenkostenný komedón obsahuje veľmi málo mazových buniek, pokiaľ vôbec nejaké. Otvorený komedón obsahuje keratínový materiál usporiadaný vo forme sústredných plátov. Uzavretý komedón obsahuje menej kompaktný keratínový materiál a má úzky folikulárny otvor.

Mechanizmus zatiaľ folikulárnej hyperkeratinizácie nie je jasný a predpokladá sa, že môže byť zodpovedných niekoľko faktorov. Patria sem zmeny v lipidovom zložení kožného mazu, obsahujúce reakcie na androgény, lokálnu produkciu cytokínov a neskôr prítomnosť a účinky P. acnes.

Aby sme tento proces zvrátili, máme biochemický účinok COMEDOPEEL, ktorý pomáha regulovať keratinizáciu buniek, zlepšuje deskvamáciu buniek, reguluje lipidy v dermis a zabraňuje množeniu baktérií.

Protokol:

  1. Očistite a pripravte oblasť, ktorú chcete ošetriť
  2. Chráňte citlivé oblasti (Na oči naneste niekoľko vatičiek)
  3. Naneste toľko vrstiev produktu, koľko je potrebné podľa patológie a liečeného klienta
  4. Nechajte pôsobiť 10-15 minút alebo tak dlho, ako rozhodne profesionál
  5. Odstráňte produkt vodou

Zöllner Medical   International   je výhradným distribútorom značky  LARIMEDICAL   pre CZ a SK trh. V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím kontaktujte nás na našej infolinke +420 776 212275, alebo na  info@zollnermedical.com

Máte záujem o školenia? Potom   Zöllner Aesthetic Academy   je tu práve pre vás. Neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes! Radi vás zaškolíme, poskytneme marketingové materiály, FB a Instagram prezentáciu, webovú prezentáciu, roll-upy, bannery a polepy okien a hlavne máme všetok čas vesmíru, aby sme vás čo najlepšie podporili a pevne stáli pri vašom úspešnom pokroku!

Váš Zöllner Medical tým

Pharm.Dr.Jana Hrušková

Pharm.Dr.Jana Hrušková

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie